سلام ، انجمن کومه به دلایلی(سوالی هست از قسمت ارتباط با ما بپرسید) اقدام به تغییر کلی ساختار انتشار مطلب نموده است.

یو پی اس آنلاین چیست؟

+2 امتیاز
8 بازدید
سوال شده 25 اردیبهشت 1396 توسط sajjad10 (3,270 امتیاز)
ویرایش شده 31 اردیبهشت 1396 توسط sajjad10

سیستمهای یو پی اس بطور کلی به سه گروه آفلاین، اینلاین اینتراکتیو و آنلاین تقسیم میشود. در پاسخ به این سوال که یو پی اس آنلاین چیست باید گفت، در گروه یو پی اسهای آفلاین جریان برق اساسا از یک مسیر بای پس برقرار و به مصرف کننده انتقال داده میشود و بار انتقال داده شده ممکن است شامل نوسانات ولتاژ قابل قبول و مجاز باشد. در این نوع معمولا مدار بای پس دارای تجهیزات خاصی غیر از یک کلید رله نیست. هنگامی که برق قطع و یا ولتاژ نوسانات زیادی داشته باشد، مدار بای پس قطع و مدار اینورتر به باتری ها وصل میشود. سیستم اینلاین اینراکتیو دارای برخی تجهیزات برای بهبود کیفیت برق مدار بای پس است. تفاوت اصلی یو پی اس آنلاین چیست؟ یو پی اس آنلاین در هنگامی که برق شهر وصل است انرژی باتری های را تامین و انرژی اینورتر را از یک تامین کننده DC کوچک تامین میکند و در هنگام قطع برق این انرژی توسط باتری تامین میشود. در واقع این سیستمها حفاظت بیشتری را تامین میکنند و نویز برق شهر در دو مرحله در یکسو کننده ورودی باتری و اینورتر خروجی باتری فیلتر میشود.

سیستمهای یو پی اس آنلاین غالبا برای تمام انواع مصارف برق ذخیره شده مناسب می باشند و در تمام انواع یو پی اس جزو کارآمدترین مدلها محسوب میشوند.

ضرورت استفاده از یو پی اس آنلاین

یو پی اس های آنلاین دارای برتری ویژی ای از نظر ایجاد یک برق با کیفیت حتی بدون مدار نویزگیر پیشرفته می باشند یعنی بخاطر نوع چیدمان مدار، نویزگیری طبیعی طورت میگیرد و نیازی به بورد خاص نمی باشد. بنابراین برای مصارف عادی  تا مصارف خاص یو پی اس آنلاین توصیه میشود. البته ممکن است در مواردی راندمان و مصرف باتری قدری بیشتر باشد ولی قیمت این یو پی اسها بسیار مناسب است.

منبع:fiammco.ir

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی:
لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید
برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.

224 سوال

1,007 پاسخ

676 دیدگاه

315 کاربر

2 نفر آنلاین
0 عضو و 2 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 289
بازدید دیروز: 880
بازدید کل: 595877

کاربران برتر

به کومه خوش آمدید, اینجا مکانیه برای پرسش سوال یا انتشار مطلبی که بخواهید دیگران با شما هم فکری و مشورت کنن!
...