امتیاز موضوع:
  • 127 رأی - میانگین امتیازات: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواص دعای نادعلی
ختم نادعلی دارای سند معتبرى نیست. در کتاب مستدرک الوسائل تألیف حاجى نورى مى‏گوید: به خط مرحوم شهید نوشته‏اى دیدم که خواندن این دو بیت براى پیدا شدن گمشده خوب است و به امام معصوم هم اسناد نشده است. همچنین در بحار از شرح دیوان منسوب به امیرالمؤمنین(ع) میبدى نقل شده که هاتفى در روز احد این دو بیت شعر را براى پیامبر خواند. قابل ذکر است نقل میبدى داراى سند نمى‏باشد، علاوه بر این که میبدى شافعى مذهب و از اهل سنت مى‏باشد. بنابراین، این ختم داراى سند به ائمه معصومین(ع) نمى‏باشد.
به طورى که علامه مجلسى (در ج 20 بحارالانوار، ص 73، ح 11) آورده است: در جنگ احد وقتى جبرئیل نازل شد و جمله معروف {Hلا فتى الا على، لاسیف الا ذوالفقار H}را آورد، این جمله از رسول خدا(ص) شنیده شد: {Sناد علیاً مظهر العجائب‏# تجده عوناً لک فى النوائب‏S} {Sکل غم و هم سینجلىّ‏# بولایتک یا على یا على یا على‏S} این مطلب در بین مردم مشهور است و از اهل سنت هم شنیده شده است. البته ممکن است فرقه‏هاى منحرف نیز این اشعار را بخوانند، ولى اشعار ذکر شده اختصاصى به آنان ندارد. در هر صورت اولیاى الهى در نزد خداوند رتبه و مقام دارند و مى‏توان آنها را در درگاه خداوند شفیع قرار داد.

طریقه ختم ناد علی کبیر:اگر کسی را امر مهم عظیمی پیش آید ناد علی را هفت مرتبه بخواند حاجت او براورده میشود
و اگر به نیت فرزند بخوانید به شما فرزند عطا فرماید و اگر خواهی شخصی را دوست خود گردانی در شب جمعه چهارده مرتبه به اسم او بخوان و صد مرتبه صلوات بفرست البته دوست تو گردد
و اگر بعد از نماز صبح به نیت مال نه مرتبه بخوانی غنی شوی و اگر جهت ادای قرض یازده روز روزی بیست و دو مرتبه بخوانی ادا شود
و اگر زنی دیر زاید پنج مرتبه بر آب بخواند و بخورد زود بزاید
و اگر کسی این دعا را همراه خود داشته باشد از شر جمیع حیوانات و جن و انس محفوظ باشد.انشاء الله.

[align=center]
بِسمِ اللهِ الرَّحمن الرَّحیم.
نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ حاجَتی وَعَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُ وَرَمَیتَ مُنقَضی فی ظِللّ اللهِ وَیُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یا اللهُ بِنُبُوَّتِکَ یامُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ اَدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیَّ اللهِ اَکبَرُاَنامِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌ اللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَی وَعَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إِیاکَ نَعبُدُ وَ إَِیاکَ نَستَعینُ یااَبالغَیثِ اَغِثنی یااَبَاالَحَسَنَین اَدرِکنی یاسَیفَ اللهُ اَدرِکنی یابابَ اللهِ اَدرِکنی یاحُجَّهَ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ اَدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیَّ یا قَهّارُتَقَهَّرتَ بِالقَهرِوَالقَهر ُفی قَهرِ قَهرکَ یاقَهارُ یاقاهِرَالعَدُوّ یاواِلیَ الوَلِیَّ یا مَظهَرَ العَجائِبِ یامُرتَضی عَلِیُّ رَمَیتَ مِن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ وَسَیفِ اللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلیَ اللهِ اِنَّ اللهُ بَصَیرٌ بِالعَبادِوَاِلحُکُم اِلهٌ واحِدٌ لااِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ اَدرِکنی یاغیاثَ المُستَغییَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یااَمانَ الخائِفینَ یامُعینَ المُتَوَکِلینَ یا رَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمَینَ بِرَحمَتِکَ وَصَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَالِهِ اَجمَعین وَ الحَمدُ اللهِ رَبِّ العالَمینَ
[تصویر:  13887843591.jpg]

تو روز و روزگار من، بی تو روزای شادی نیست

سلام ای ناله بارون، سلام ای چشمای گریون

سلام روزای تلخ من، هنوزم دوستش دارم

سلام ای بغض تو سینه، سلام ای آه آیینه

نمی‌دونی تو این روزا، چقدر حالم پریشونه

دلم با رفتنت تنگِ..

خراب حال من بی تو، نمی‌تونم که بهتر شم

تو دستای تو گل کردم، بذار با گریه پرپر شم

یه بی‌نشونم تو این خزون، یه بی‌قرارم یه نیمه‌جون
پاسخ
 سپاس شده توسط Mr.AliReza ، * NeyMaR * ، tootfarangi ، PrinCesS ، þαяï§α ، alireza_80 ، sTariX ، Hunter ، NaFaCe ، امیرعلی ، $þêÐråm$ ، rezα ، HALE ، سهی ، ★MahdiS★ ، mozhde ، miss-fatemeh ، AmBaSsAdOr

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دعای امام حسین (ع) در روز عرفه elahe 0 229 ۰۸-۰۴-۱۳۹۱، ۰۳:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: elahe
  امسال از عاشورا تا اربعین دعای فرج را بخوانید elahe 0 501 ۰۹-۱۱-۱۳۹۰، ۰۵:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elahe
  نقش خواص در تضعيف حكومت على(علیه السلام) (2) Mr.AliReza 0 267 ۰۱-۱۸-۱۳۹۰، ۰۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.AliReza
  نقش خواص در تضعيف حكومت على(علیه السلام) (1) Mr.AliReza 0 271 ۰۱-۱۸-۱۳۹۰، ۰۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.AliReza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان