به شبکه اجتماعی کومه بپیوندید :به شبکه اجتماعی کومه بپیوندید
سلام ، انجمن کومه به دلایلی(سوالی هست از قسمت ارتباط با ما بپرسید) اقدام به تغییر کلی ساختار انتشار مطلب نموده است.

یو پی اس چیه؟

0 امتیاز
10 بازدید
سوال شده 16 شهریور 1396 توسط sajjad10 (4,270 امتیاز)

یو پی اس چیه دقیقا؟!! / یو پی اس یا منبع دائمی برق یک وسیله الکتریکی-الکترونیکی با کارکرد کمکی برای حفاظت از وسایل حساس برقی و تامین برق در مکانهای قطع برق میباشد. بطور کلی هر یو پی اس از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است.

  1. مبدل و ترانس برق متناوب شهر به برق 12 ولت مستقیم
  2. باتری ذخیره برق مستقیم
  3. مبدل اینورتر برق مستقیم باتری به برق متناوب
  4. مدار کنارگذر یا بای-پس.

یو پی اسها از نظر مدار اتصال به برق شهر و سازو کار پرو خالی شدن باتری به سه گروه

تقسم می شوند که گروه دوم بیشترین کاربرد را دارد و گروه های دیگر بتدریج در حال منسوخ شدن اند و یا کاربرد کمتری دارند. یو پی اسها قادرند توان مصرفی 500 تا 10000 ولت آمپر تک فاز را طی 2 تا 4 ساعت تامین کنند. در مدلهای صنعتی مقدار توان از 100 کیلو ولت تل 1000 کیلو ولت آمپر هم میرسد.

امروزه بیش از 30 تولید کننده معتبر در ایران و جهان انواع یو پی اس تک و سه فاز را در توانهای مختلف تولید میکنند و با دامنه قیمت از 100 هزار توان تا 10 میلیون تومان در مدلهای تک فاز به بازار ارائه میکنند.

موارد کاربرد یو پی اس

یوپی اسهای کمتر از 1000 وات فقط برای مصارف شخصی و خانگی محدود کاربرد دارند و انواع تا 3000 ولت آمپر برای مصارف خانگی اداری مناسب اند . انواع تا 10000 ولت آمپر برای مراکز داده، ادارات و شرکتهای بزرگ و بانکها کاربرد می یابند.

واقعا یو پی اس چیه ؟

یو پی اس همان منبع ذخیره دائم جریان برق است که امکان استفاده از نیروی برق را برای وسایل مصرف کننده عادی با مصرف کم در طی مدت 2 تا 4 ساعت هنگام قطع برق ممکن میکند. یو پی اس ها امروزه از نظر فنی و قدرت ذخیره برق و ایمنی و سهولت استفاده بسیار متحول شده اند. همچنین قیمت این دستگاه ها نسبت به قبل بسیار ارزان شده است. امروزه یک یو پی اس پیشرفته با توان 1500 ولت آمپر را تنها با قیمتی حدود 500 هزار تومان میتوان تهیه کرد.

انواع پیشرفته تر و بزرگتر نیز برای انواع مصارف وجود دارد. دوام و کارایی یو پی اس ها به کیفیت آنها و مراقبت و نگهداری مصرف کننده بستگی دارد ولی در حالت عادی عمر یو پی اس ها بین 3 تا 5 سال است و در مدلهای با کیفیت باتری کمتر تا 2 سال کاهش می ی یابد. بهر حال باتری قلب یو پی اس است و نگهداری خوب از آن موجب افزایش عمر یو پی اس میشود. مکانیزم یو پی اسها ساده است هر چند برد الکترونیکی آن از پیچیدگی خاصی برای نویز گیری و یا تعدیل نوسانات برق برخوردار است.

انتخاب یو پی اس چیه ؟

انتخاب یک یو پی اس با اندازه گیری مجموع توان لوازم مصرف کننده آغاز میشود. سپس به ازای هر 200وات باید یک یو پی اس 1000 تا 1500 انتخاب شود.

 

منبع:http://fiammco.ir/ups

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی:
لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید
برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.

258 سوال

1,020 پاسخ

684 دیدگاه

324 کاربر

3 نفر آنلاین
0 عضو و 3 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 261
بازدید دیروز: 680
بازدید کل: 656992

کاربران برتر

کاربران عزیز لطفا به شبکه اجتماعی کومه بپیوندید به شبکه اجتماعی کومه بپیوندید
به شبکه اجتماعی کومه بپیوندید :به شبکه اجتماعی کومه بپیوندید

آمارگیر وبلاگ

...